Zeki Şafak Ozan

Zeki Şafak Ozan, 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Kariyerine 1991 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda analist olarak başlayan Ozan, 1992 yılında katıldığı Eczacıbaşı Topluluğu’nda 24 yıl farklı üst düzey pozisyonlarda bulundu.

1992-1994 yılları arasında Eczacıbaşı Topluluğu’nun İngiltere’de bulunan şirketi VitrA UK’de Ticari Müdür olarak görev yapan Ozan, 1994-2008 yılları arasında topluluğun Orta Avrupa’daki yatırımlarından sorumlu olarak Almanya’da bulundu. Bu süreçte aynı zamanda VitrA Bad Gmbh Firması’nın Genel Müdürü olarak görev yaptı ve grubun Avrupa'daki satın alma ve entegrasyon projelerini yönetti. Başkan olarak görev yaptığı Villeroy ve Boch Fliesen GmbH dahil olmak üzere satın alınan tüm şirketlerin Yönetim ve Denetim Kurullarında görev yaptı. 

Aynı yıllarda Avrupa Türk İş Adamları Derneği Başkanlığı görevini de yürüten Ozan, aynı dönemde ‘Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlar Danışma Kurulu’nda da yer aldı. Ozan, 2008-2016 yılları arasında Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürdü.

2016-2018 yılları arasında Kale Endüstri Holding’de İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapan Zeki Şafak Ozan, Kasım 2018 tarihinden itibaren İnci Holding bünyesinde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir. İnci Holding Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan ve YK Üyelik görevlerini yürütmektedir. Ayrıca Uludağ İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyesidir.