Mesleki Teknik Eğitim Merkezi

Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Aralık 2017'de MEB ortaklığıyla endüstriyel teknoloji alanında teorik ve pratik eğitimlerle otomotiv tedarik sanayi sektörüne nitelikli eleman kazandırılması için hayata geçirildi. CNC Operatörü yetiştirmeyi amaçlayan eğitim merkezinde her sene 15 ila 20 yeni öğrencinin eğitim
alması planlanmaktadır.  
İlk yıllarda haftada 4 gün pratik uygulama, 1 gün de sınıf içi eğitim alarak öğrenimlerine devam öğrenciler, 2. yıllarından itibaren fabrika içindeki departmanlara yönlendirilerek teorik ve pratik eğitimlerine devam etmektedirler.  4 sene sonunda mezun olan öğrenciler ülkemizin ve sektörümüzün ihtiyacı olan ara kademe teknik uzmanlık konusunda fark yaratacaktır. 
Mevcut eğitim müfredatlarına ilave olarak öğrenciler için çalışanlarımız ve profesyonel gönüllülerimizden oluşan bir eğitmen kadrosu ile yabancı dil, genel sağlık, kişisel gelişim vb konularda ilave eğitimler de verilmektedir.
İnci vakfı, Maxion ve MEB işbirliğinde  kurulan Yunus Emre Mesleki Eğitim Merkezi İnci Vakfı Maxion İnci Şubesi'nin; iş ve üretim dünyasında ihtiyaç duyulan nitelikli ve eğitimli eleman açığını bir nebze olsun kapatacağına inanıyoruz. 

 

 

Hasat Hibe Programı'na Başvuru

Programa başvur