Semih Yalman

Bireysel inovasyon, Gayrı Maddi Varlık ve Algı tasarımı, Marka değer yönetimi ve Hayal kapasitesi gelişimi üzerine uzman olan Semih Yalman akademisyen ve danışman olarak kendi kurguladığı metodlar ve dersler ile kurumsal ve bireysel yapılara hizmet vermektedir. 

Gençlerde "Hayal Kapasitesi" gelişimini hedefleyen, üniversite ve liselerde faliyet gösteren Dreams Talk adlı sosyal inovasyon platformunun kurucusu olan Yalman aynı zamanda yaptığı çalışmalar ile kurumlar ve gençler arasında bir köprü görevi icra etmektedir.

Semih Yalman yurt dışı dahil 12 üniversitede ders vermiş, yerli yabancı 55 den fazla kuruma katkı sağlamış, 15 den fazla start up a mihmandarlık yapmış, 10 dan fazla sosyal farkındalık programının hayata geçmesinde öncü olmuş, Dünya Ekonomik Forumu gibi bir çok global platformda Türkiyeyi temsil etmiştir.

600 ü aşkın köşe yazısı ve makale, 22 kitap, 9 müzik albümü, beşi TEDX olmak üzere 1000 den fazla konuşma, TV ve radyo programları da yapan Yalman, Harvard Business School vaka çalışmalarına özel sektörde yaptığı değişim yönetimi çalışmaları ile konu olmuştur.

Harvard Business School İleri Yönetim Programı AMP, Harvard Executive İşletme Programı, Emerson College Pazarlama İletişimi lisans üstü ve Hacettepe Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Fakültesi lisans mezunu olan Semih Yalman küresel farkındalık ödülü sahibidir.