Elif Türkmen Elbirler

İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 2002 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nü birincilikle bitirmiş; Dokuz Eylül Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde başladığı Yüksek Lisans Programı’ndan 2005 yılında mezun olmuştur.

Yüksek Lisansı sırasında çok kısa bir süre görev yaparak, 2003 yılında gönüllüsü olarak yer aldığı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda 2004 yılında Gönüllü Sorumlusu pozisyonunda profesyonel olarak çalışmaya başlayarak 2009-2013 yılları arasında aynı kurumda Yöneticilik görevini yürütmüştür.

2013-2017 yılları arasında bir sosyal girişim olan Sosyal İnovasyon Merkezinde Ege Bölge Temsilcisi ve Program Koordinatörü olarak çalışmıştır.

2017-2021 yılları arasında Hayata Destek Derneği’nde İstanbul ve İzmir Saha Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. Bu sahaların yanı sıra Kayseri ve mevsimlik tarımda çocuk işçiliğini önleme kapsamında Zonguldak’ta, Edirne Pazarkule Sınır kapısında ve İzmir Depremi sonrasında sahada aktif yer almıştır.

Profesyonel çalışma hayatı sürecinde, Sivil Toplum ile ilgili çok farklı rollerde (gönüllü, katılımcı, paydaş, fon sağlayıcı, danışman, bağışçı, profesyonel çalışan, kurucu, jüri, yönetim kurulu üyesi & başkanı, eğitmen vb. ) çalışma fırsatı bulmuştur.

10 Ocak 2022 tarihi itibariyle Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nda Gelişim Atlası olarak göreve başlamıştır.

Toplumsal faydayı hayatının her alanında ön planda tutan, profesyonel gönüllülüğe inanan, 1 > 0 ilkesi ve motivasyonuyla çalışan, ekip çalışmasına ve dayanışmasına önem veren, insani değerleri gözeten, çalışırken eğlenmeyi ve öğrenmeyi gözeten; sosyal hayatında seyahat etmeyi, denizi, doğa sporlarını, tarımla uğraşmayı, dans etmeyi ve koleksiyon yapmayı sever.