Neşe GÖK

İzmir Özel Çamlaraltı Lisesi, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ve De Montfort mezunudur. Evli ve bir çocuk annesidir. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmasının ardından aile şirketi İnci Holding’in firmalarında göreve başlayıp deneyim kazanmıştır. Pazarlama alanında uzmanlaşmak ve yurt dışı tecrübesi kazanmak adına İngiltere De Montfort Üniversitesi’nde pazarlama dalında yüksek lisans yapmayı tercih etmiştir. 2000 yılında Türkiye’ye geri dönüp aile şirketi İnci Holding’de İnsan Kaynakları alanına adım attı. İnci Holding grup şirketlerinden Jantaş’ta ve Hayes Lemmerz Türkiye Operasyonları’nda 10 yıl görev aldı ve İnsan Kaynakları alanında şirketlere büyük katkılar sağladı. 2007 yılından itibaren İnci Holding bünyesinde farklı şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2007 - 2009 yılları arasında İnci Ailesi Meclis ve Konsey Başkanlığı’nı üstlendi. İnci Holding’in 3. kuşak ilk temsilcisidir.

Ocak 2016’dan bu yana İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Alüminyum ve çelik jant üretimi yapan Maxion Jantaş ve Maxion İnci Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesidir. Organik tarım yapan ve ekolojik ürünler satan Jüpiter Tarım şirketinde Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu üyesidir.

İzmir İtalyan Ticaret Odası üyesidir. İstanbul Üniversitesi ve De Montfort Üniversitesi Mezunlar Derneği, Peryön Ege, 9 Eylül Rotary Kulübü üyesidir. Melek yatırımcı olarak Keiretsu ve EGİAD Melek Yatırım Ağı üyesidir. Bireysel Katılım Yatırımcı Lisansı sahibidir. Kalisto Yatırım Şirketi’nin sahibidir.

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında çeşitli girişim sermayesi fonlarında yatırımları vardır. Melek Yatırımcı kapsamındaki yatırımları; Dekopasaj, Temizlik Yolda, Taglette olarak sıralanmaktadır.
Capital’in her yıl düzenlediği “En Etkili 30 İş Kadını” ve Fortune Türkiye’nin yayınladığı “En Güçlü 50 İş Kadını” listelerinde yer almaktadır. Dünya Gazetesi’nin 2018 yılında yayınlanan “Türkiye’ye İlham Veren 48 Kadın” listesinde yer almaktadır. Yönetim Kurulu başkanlığında ISO ve TIM listelerinde Maxion İnci, Maxion Jantaş ve İnci GS Yuasa şirketleri ilk 500 şirket arasında yer almaya devam etmektedir. TIM’in düzenlediği İnovalig yarışmasında Maxion Jantaş 971 firma içerisinde “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde üçüncü olmuştur. İnci Akü’nün uzun dönem mottosu haline gelen ‘Al bir İnci, ol birinci’ sloganının fikir annesidir. Hayali olan “Çevik Proje Yönetimi” sisteminin İnci Holding’de uygulanmasına öncü olmuştur. Holding’in strateji revizyon çalışmalarında da lider olarak yol göstericidir.

Hayatta inandıklarının başında, kadınların iyi eğitim alması, ticari ekosisteme katkı sağlaması ve girişimci olması gelmektedir. Bu konularda üniversitelerde ve özel kuruluşlarda konuşmalar yapmaktadır. Seyahat tutkunudur. Seyahat bloggerı olarak “wetravelwithourson.com” sayfasında ve aynı isimli Instagram hesabında gezi yazılarını paylaşmaktadır. Golf sporuyla yakından ilgilenmektedir. En keyif aldığı hobisi ailesi ile golf oynamaktır.