Kod'İnci Eğitmen Eğitimi ile Kodlama Sınıflarımız İçin Yeni Eğitmenler Yetiştiriyoruz

 “Eğitime Destek, Geleceğe Hizmet” ilkesiyle faaliyetlerini yürüten Vakfımız, Nisan ayında temel ve ileri seviye olmak üzere iki Arduino Eğitmen Eğitimi düzenledi. Her iki seviyeyi de tamamlayan öğrenciler gönüllümüz olarak İzmir’in farklı bölgelerinde açılacak Kodlama sınıflarında, öğrencilere eğitmenlik yapacaklar.

2-3-9 Nisan tarihlerinde temel seviye ve 23-24-30 Nisan tarihlerinde ileri seviye olmak üzere Arduino Eğitimen Eğitimlerimizi tamamladık. Eğitimlere Genç Gelişim Eğitim ve Burs Programı’mızdan 13 üniversite öğrencisi, daha önce 2 farklı seviyedeki Kod’inci Projesi eğitimlerine katılan 2 lise öğrencisi ve Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi İnci Vakfı-Maxion İnci Şubesi öğrencilerimizden 1 lise öğrencisi olmak üzere toplam 16 öğrenci katıldı. 14 öğrenci eğitimleri başarıyla tamamladı. Aldıkları bu eğitimlerden sonra lise öğrencileri yardımcı eğitmen, üniversite öğrencileri ise eğitmen olarak Kod’inci Projesine destek sağlayacaklar. İnci Akademi’de yüz yüze verilen eğitimler ile hedefimiz, tüm eğitimleri tamamlayan öğrencilerin gönüllü eğitmenlerimiz arasına katılmaları ve İzmir’in farklı bölgelerine açılacak olan kodlama sınıflarında öğrencilere eğitmenlik yapmaları.

Eğitmenlerimiz ilk olarak Karabağlar Gençlik Merkezi ile yapılan iş birliğimiz kapsamında cuma ve cumartesi günleri, 11 ve 12 yaş 9 öğrenciden oluşan sınıflarda kodlama eğitimleri vermeye başladılar. Kontak Yenilikçi Öğrenme Merkezi ile de 11,12 ve 13 yaş grupları için bir kodlama sınıfı daha açılması planlanıyor.