Genç Gelişim Eğitim & Burs Programımızdaki Gençlerimizle Buluştuk

Hayallerinden heyecan duyan bir toplumda yaşamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Vakfımız, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla başarılı ve başarısı sürekli öğrencilere burs imkanı sağlarken; eğitim, seminer ve etkinlerle gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı ve iş hayatıyla ilgili ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri de kazandırmayı hedefliyor. Bu vizyonla 2021-2022 dönemi ve mezun bursiyerlerimizi 25 Haziran’da İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde bir araya getirdik.

Bursiyerimiz Helin Pamukçı’nın sunuculuğunu üstlendiği buluşmada 35’in üzerinde bursiyer, Gelişim Atlasımız Elif Türkmen Elbirler’in açılış konuşmasının ardından, değişen dünya dinamikleri ile ilgili ufuk açan konuşmalar dinlediler. İnci Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Elif İçören “Alt Üst Eden Değişimler” ile pandemi ve teknoloji sonrası gelişen yeni yetkinlikleri ve başarı tanımları ile ilgili bilgi aktarırken, Maxion İnci Çelik İnsan Kaynakları Müdürü          Özge Yılmaz   “Değişen Dünya’da Değişen Yetkinlikler” ile iş yaşamının geleceğini gençlerle paylaştı. Ardından sahne alan İhtiyaç Haritası, IDEMA ve Inogar Kurucu Ortağı Dr. Ali Ercan Özcan ise “Yeni Nesil Kalkınma” ile girişimcilik hikayelerini anlattı. Daha sonra hem gönüllümüz hem de bursiyerimiz olan Yunus Selim Akbulut gönüllülük yolculuğunda yaşadığı deneyimlerinden bahsetti. Katılamayan bursiyerlerimizin mesajlarının aktarıldığı video gösteriminin ardından katılımcılarımız çay-kahve eşliğinde sosyalleşme imkanı da buldular.           

Programın sonunda deneyim ve hislerini dinlemek üzere gençlere söz veren İnci Vakfı Güç Kaynağımız Ece Elbirlik Ürkmez kapanış konuşmasında şunları söyledi: “Bu tür toplantılar karşılıklı olarak etki yaratıyor. Gençler deneyimlerden faydalanırken, bizler de gençlerin farklı bakış açıları ve enerjilerinden besleniyoruz.”

 

 Bu güzel günün klibini izlemek için tıklayın...