Cevdet İnci Eğitim Vakfı, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde Gönüllülerine Teşekkür Etti.

“Toplumda yaşam boyu eğitim” felsefesiyle Cevdet İnci tarafından 1985 yılında kurulan Cevdet İnci Eğitim Vakfı, 32 yıldır eğitimin ışığıyla Türkiye’nin gençlerini aydınlatıyor. Cevdet İnci Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde İzmir Mövenpick Otel’de İnci Vakfı gönüllüleri için düzenlenen toplantıda vakıf faaliyetlerini anlattı.

“Doğan her günü eğitim için bir fırsat olarak görüyoruz” diyen Şerife İnci Eren, “Maddi olanaktan yoksun, başarılı öğrencilere burslar veriyor, yurt, okul, eğitim tesisleri yaptırıyor ve okullara eğitim araçları sağlıyoruz. 2010 yılından beri son 7 yılda 3.000 öğrenciye burs desteği sağladık. İnci Vakfı’nın çatısı altında 2012 yılında kurulan İnci Akademi’miz ile bugüne dek 342 farklı konu başlığıyla 7.823 kişiye ulaştık” dedi.

Projelerimiz djitalleşen dünyaya ayak uyduruyor

Toplantıda vakfın yeni çalışmalarını anlatan Şerife İnci Eren: “Sevgili babam Cevdet İnci’nin kurduğu Cevdet İnci Eğitim Vakfı çalışmalarına bir yenisini ekliyor. 2015 yılından bu yana başarıyla gerçekleşen “Gezici Kütüphane” ve ‘Veli Eğitim Projesi’ yeni bir kimlik kazanıyor. “Gezici Kütüphane ile 20 ilköğretim okulu ve ilçe merkezlerinde 55.000 kişiye ulaştık. Aynı okulların velileri için vakıf bünyesindeki 29 aktif gönüllü eğitimci ile İzmir’deki okullarda farklı başlıklarda yaklaşık 200 saatlik 125 eğitim gerçekleştirdik. Şimdi ise toplamda 8 bin katılımcının yaşamına dokunan bu eğitimlerin daha fazla insana ulaşması amacıyla, ‘Veli Eğitim Projesi’ni dijital mecralara taşıyoruz. Gönüllü eğitimcilerimiz, Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi ve Tiyatro4'ün katkılarıyla hazırlanan veli eğitimlerimiz ile daha çok çocuğun ve daha çok velinin hayatına dokunurken, Türkiye’nin her köşesine ulaşabilecek olmaktan sevinç duyuyoruz.” dedi.

Eğitimin aydınlattığı yolda nesilden nesile el ele yürüyeceğiz

İnci Holding’in 65’nci yılını kutladığını vurgulayan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök: “İnci Holding olarak ülkemiz için daha yapacağımız çok şey var. Eğitimin aydınlattığı yolda nesilden nesile el ele yürüyeceğiz.” dedi